Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI

TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI

             

           Anadolu Ajansı 'Türkiye'nin Yıldızları' ile öğrencilerin yaşamına dokunacak

            Anadolu Ajansının, sporda bireysel başarı gösteren gençleri tanıtmak amacıyla hazırladığı "Türkiye'nin Yıldızları" başlıklı dosya haber çalışmaları, sosyal sorumluluk projesine dönüştü.

        "Türkiye'nin Yıldızları" adlı çalışma kapsamında; Türkiye'de bilim, sanat, kültür ve spor alanlarında başarılı olmuş gençlerin özel başarı hikâyelerini Bakanlık bünyesindeki ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile kursiyerlere aktarmak ve çocuklarımızın bu alanlara yönelmesi için içsel ve çevresel motivasyon oluşturma çalışmaları çerçevesinde Bakanlık ile iş birliği hâlinde gerçekleştirilecek iş ve işlemler ile tarafların karşılıklı yükümlülüklerine ilişkin usul ve esasların düzenlendiği "MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI İLE ANADOLU AJANSI ARASINDA "TÜRKİYE'NİN YILDIZLARI"  KONULU İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ"; 05/12/2019 Perşembe günü Bakanlık adına Koordinatör Birim olarak Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK ile Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Şenol KAZANCI tarafından imzalanmıştır.

        Bu Protokol ile; Protokol ekindeki listede yer alan Anadolu Ajansının haberleştirdiği ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim gören başarılı öğrencilerin bu başarıları, görünür ve tanınır hâle getirilecektir.  Bu haberler ve öğrenci hikâyeleri, dijital afiş ve broşürler ile aktarılacak hâle getirilecektir. Haberlere ait videolar, okullarda gösterimi yapılabilecek formatlarda oluşturulacaktır. Oluşan tüm içeriğin EBA'ya yüklenerek tüm kullanıcıların erişimine açık olması sağlanacaktır. Başarılı öğrencilerden birkaçının Bakanlıkça belirlenecek bir okul, merkez veya salonda söyleşi programı ile öğrencilerle buluşturulması sağlanacaktır. Programın detaylı haberinin yapılmasıyla tüm Türkiye'de buna yönelik farkındalığın oluşması sağlanacaktır. Bakanlıkça belirlenecek bir okul, merkez veya salonda pilot uygulama gerçekleştirilecektir. Pilot uygulamanın sonuçları taraflarca değerlendirilecek ve il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ile okullardan Bakanlığa talep gelmesi hâlinde benzer uygulama tekrarlanacaktır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.