Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

ÜLKEMİZ VE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ARASINDA "TÜRKİYE, KKTC EL ELE; EĞİTİMDE DAHA İLERİYE KARDEŞ OKUL PROJESİ" GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

ÜLKEMİZ VE KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ARASINDA

Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Millî Eğitim ve Kültür Bakanı Sayın Nazım ÇAVUŞOĞLU'nun davetine icabet etmek amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yaptığı ziyarette iki ülke arasında eğitimde iş birliği sürecinin planlanması ve  "Kardeş Okul Uygulaması" çalışmalarının yürütülmesi değerlendirildi.

Ülkemiz ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında gerçekleştirilecek eğitimde iş birliği kapsamında "Türkiye, KKTC El Ele; Eğitimde Daha İleriye Kardeş Okul Projesi" yürütülmeye başladı.

28 Mart 2023 Salı günü KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Dairesi Müdürü Cengiz TOPEL, Uzman Oğuz MERCAN ve 41 okul müdürünün katılımı ile Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Selman KÜÇÜK'ün başkanlığında; "Türkiye, KKTC El Ele, Eğitimde Daha İleriye Kardeş Okul Projesi" kapsamında yapılacak iş ve işlemler ile ilgili çevrim içi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda ayrıca proje kapsamında eşleştirilen kardeş okulların müdürleri ile okullarımızdaki iyi uygulama örnekleri paylaşılarak iş birliğinde yol haritasının çizilmesine yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel okullar/kurumlar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki kardeş okullar arasında yürütülen "Türkiye, KKTC El Ele, Eğitimde Daha İleriye Kardeş Okul Projesi" ile ortak kültürel mirası tanıtmak, yaygınlaştırmak ve ortak bir vizyon oluşturmak hedefi doğrultusunda iş birlikleri artırılarak uzman desteği sağlanarak tecrübe paylaşımında bulunulacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.