Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

UNICEF İŞ BİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN "K12 ULUSAL BECERİ GELİŞTİRME PROGRAMI" ÇALIŞTAYI BAŞLADI

UNICEF İŞ BİRLİĞİ İLE YÜRÜTÜLEN

Bakanlığımızın her kademede öğrenim görmekte olan öğrencilerimizi yeni yüzyılın becerileriyle donatmak amacıyla UNICEF iş birliği ile yürüttüğü "K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" çalıştayı Kızılcahamam'da gerçekleştiriliyor.

27-29 Ekim 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" çalıştayı kapsamında akademisyenler, millî eğitim uzmanları, alan uzmanları; ölçme ve değerlendirme uzmanları, program geliştirme uzmanları ile rehberlik uzmanlarından oluşan komisyonlar, yürüttükleri çalışmaların çıktılarını paylaşacaklar.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, UNICEF iş birliği ile gerçekleştirilen çalıştayı ziyaret etti.  Çalıştaydaki komisyonların çalışmaları ile ilgili Daire Başkanı Bilgen KERKEZ ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden Daire Başkanı İbrahim ATAŞ'tan bilgi aldı, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çalıştay kapsamında K12 Ulusal Beceri Haritası'nda yer alan kavramsal beceriler, sosyal-duygusal beceriler, okuryazarlık becerileri, eğilimler, alanlara özgü becerilerin tanımlanması ve sınıflandırılmasına yönelik çalışmalar yürütülüyor. Ayrıca K12 düzeyinde süreç bileşenlerinin ve göstergelerinin belirlenmesi, her bir beceri setinin birbiri ile ilişkilendirilmesi çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

UNICEF Türkiye Eğitim Uzmanı Doç. Dr. Kamil KURTUL tarafından bilişsel süreçlere ve duygu yönetimlerine yönelik, öğretmenlerin ve uzmanların aktif katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik ile duyuşsal alan farkındalığına vurgu yapıldı.

Çalıştay yapılan çalışmalara yönelik sunumların ve dönütlerinin alınmasının ardından 29 Ekim 2022 Cumartesi günü sona erecek.

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.