Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

"WEB TABANLI DİJİTAL EĞİTİM ARAÇLARI ÖĞRETMEN REHBER KİTABI" YAYIMLANDIİçinde bulunduğumuz dünyada değişen koşullar nedeniyle teknolojiyi kullanmanın önemi giderek artmaktadır. Teknoloji günlük hayatımızın yanı sıra eğitim için de vazgeçilmez bir unsur hâline gelmiştir. 21. yüzyılda gelişen dijitalleşme, eğitim ve öğretim ortamlarını etkilemiştir. Dolayısıyla öğrencilerin 21. yüzyıl ile gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmalarını sağlayacak becerileri kazanmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra öğrencilerin bilgi, medya, teknoloji ve web okuryazarlığı gibi yetkinliklere de sahip olması, bunu aktif ve doğru bir şekilde kullanabilmesi gerekmektedir. Eğitim sisteminin en değerli parçası olan öğretmenlerin içinde bulunulan yüzyılda dersi daha etkili ve verimli hâle getirebilmeleri için teknolojiyi kullanmaları önemlidir.

Bu bağlamda öğretmenlere yardımcı olmak üzere Genel Müdürlüğümüz tarafından "Web Tabanlı Dijital EğitimAraçları Öğretmen Rehber Kitabı" hazırlandı. Bu rehber kitap ile öğretmen ve öğrencilerde eğitimde teknolojinin önemiyle ilgili farkındalık oluşturmak, web okuryazarlığı kazandırmak, bilişime yönelik bilgi ve becerileri arttırmak amaçlandı.

Web Tabanlı Dijital EğitimAraçları Öğretmen Rehber Kitabı 15 bölümden oluşuyor. Web Araçları Nedir, Ne İşe Yarar?, Animasyon Tasarım Araçları, Anket, Ölçme ve Değerlendirme Araçları, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Araçları, Çizim, Şekil ve Şema Araçları, Grup ve İşbirlikli Çalışmalarda Kullanılabilecek Araçlar bölümler arasında yer alıyor.

Rehber kitap ile öğrenci ve öğretmenlerin web okuryazarlığı ve bilişime yönelik bilgi ve becerilerinin artırılarak 21. yüzyılın gerektirdiği yeterlilikler doğrultusunda kazanımlar elde etmesi sağlanacak.

 "Web Tabanlı Dijital EğitimAraçları Öğretmen Rehber Kitabı"na ulaşmak için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.