Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

XI. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Trabzon’da Yapıldı

XI. Ulusal Öğrenci Sempozyumu Trabzon’da Yapıldı

 

Öğrencilerin, düşünen, sorgulayan ve çözüm odaklı çalışan bireyler olarak yetişmesi ve gelecekte, ülkenin yönetiminde ve ilerlemesinde etkin söz sahibi olması açısından büyük öneme sahip olan “Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu”nun on birincisi 29-30 Nisan 2019 tarihlerinde, Trabzon Valiliği,  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi koordinasyonunda gerçekleştirilmiştir.  

Sosyal Bilimler Liseleri XI. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’nda öğrenciler;  

 

·         Göçün Toplumsal Etkileri,

 

·         Savaşın Değişen Yüzü,

 

·         İklim Değişikliği ve Çevre,

 

·         Terör,

 

·         Teknoloji 

 

konularında bildiri ve poster sunumu yapmışlardır. Karadeniz Teknik Üniversitesi akademisyenlerinin moderatörlüğünde gerçekleşen sempozyuma 98 öğrenci ve 145 öğretmen ve yönetici katılmıştır. Sosyal bilimler liselerinin ülkemizde daha da kurumsallaşmasına, geliştirilmesine ve kamuoyunda farkındalık oluşmasına katkılar sunması amacıyla düzenlenen sempozyumda gün boyunca beş farklı salonda toplam on beş ayrı panel gerçekleştirilmiştir. 

Açılışa Trabzon Valisi İsmail USTAOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Şükrü GÜNDEMİR, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım ÖREM, Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK, öğrenciler ve öğretmenler katılmıştır.

Trabzon Milletvekili Sayın Bahar AYVAZOĞLU’nun da iştirak ettiği gün sonundaki kapanış töreninde ise sempozyumun sonuç bildirgesi okunarak katılım sağlayan öğretmen ve öğrencilere belgeleri takdim edilmiştir.

07-05-201907-05-201907-05-2019

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.