Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

XII. Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu Denizli'de yapılacaktır.

XII. Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu Denizli'de yapılacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Denizli Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü arasında Valimiz Hasan Karahan'ın katılımı ile Sosyal Bilimler Liseleri XII. Ulusal Öğrenci Sempozyumu İşbirliği Protokolü  imzalandı.

Denizli Valiliğinde gerçekleşen protokole, Denizli Valisi Hasan KARAHAN, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin BAĞ, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Şükrü GÜNDEMİR ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut OĞUZ katıldı.

Öğrencilerimizin bilgilerinin artırılması, bilimsel düşünme, araştırma yapma gibi akademik çalışmalara altyapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla, geleneksel olarak her yıl Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Sosyal Bilimler Liseleri Ulusal Öğrenci Sempozyumu"nun on ikincisi, 20-21 Nisan 2020 tarihlerinde Denizli İbrahim Cinkaya Sosyal Bilimler Lisesi koordinesinde "Dijital Çağa Genç Bakış" konu başlığında Denizli ilinde gerçekleştirilecek olup, ülkemizdeki resmi/özel tüm sosyal bilimler liselerinin katıldığı en önemli bilimsel öğrenci etkinliklerinden biridir.

Bu sempozyumda;

  • Öğrencilerimizin, demokrasinin ve hukukun evrensel ilkeleri ile ortak millî ve manevi değerlerimizi özümsemiş bireyler olarak yetişmesine katkı sağlanması, Öğrencilerimizin, toplumsal dönüşümlerde nitelikli birey rolüne ilişkin farkındalıklarının artırılması,
  • Eğitimde kaliteyi yükseltmek ve 2023 vizyonuna ulaşmak için toplumsal değişimi sağlamada, gençlerimizin kendi iradesiyle kendi geleceklerine yön verebilmelerine ilişkin bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi,
  • Sosyal bilimler lisesi öğrencilerinin kendi alanlarına özgü konuları tanımasını sağlayarak toplumsal konulara duyarlıklarının artırılması, bilimsel düşünme, araştırma yapma gibi akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, Sosyal bilimler liselerinin kurumsallaşmasına ve geliştirilmesine katkı sağlanması amaçlanmıştır.

30-10-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.