Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

YARATICI EĞİTSEL FAALİYETLERİN İÇERİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞTAYLARIN ÜÇÜNCÜSÜ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

YARATICI EĞİTSEL FAALİYETLERİN İÇERİKLERİNİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ÇALIŞTAYLARIN ÜÇÜNCÜSÜ ANKARA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ODAP kapsamında Yaratıcı Eğitsel Faaliyetlerin İçeriklerinin Geliştirilmesine yönelik III. çalıştay 6-8 Eylül 2022 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Sayın Emine AKINCI'nın açış konuşması ile başlayan çalıştaya, proje teknik destek ekibi tarafından hazırlanan; projenin amacına, kapsamına ve çalıştay özelinde yapılacak çalışmalara dair bilgileri içeren sunumlar katılımcılarla paylaşıldı.

Çalıştay sürecinde öğrencilerin okula katılım oranlarını artırmaya yönelik yaratıcı eğitsel faaliyetlerin rollerinin tartışılması, grup çalışmaları yoluyla daha önceki çalıştaylarda oluşturulan faaliyetlerin değerlendirmesi ve yaratıcı eğitsel faaliyet örneklerinin oluşturulması çalışmaları yürütüldü.

Genel Müdürlüğümüzce ODAP kapsamında gerçekleştirilen çalıştayda, Ankara ile diğer illerden, öncelikli olarak pilot okul öğretmenlerinden oluşan 100 katılımcı, teknik destek ekibinde görev alan uzman akademisyenlerin koordinesinde çalışmalarını yürüttü. Çalışma kapsamında; Görsel Sanatlar, Drama, Müzik, STEM ve Beden Eğitimi alanlarında içerik geliştirme çalışmaları gerçekleştirildi. 6 Eylül 2022 Salı günü başlayan Yaratıcı Eğitsel Faaliyetlerin İçeriklerinin Geliştirilmesi çalıştayı 8 Eylül 2022 Perşembe günü kapanış programıyla sona erdi.

08-09-202208-09-202208-09-202208-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.