Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Yaratıcı ve Uygulanabilir Proje Fikirlerini Değerlendirmek ve Geliştirmek Amacıyla Gerçekleştirilen Fikir Atölyeleri Çalıştayı Başladı

Yaratıcı ve Uygulanabilir Proje Fikirlerini Değerlendirmek ve Geliştirmek Amacıyla Gerçekleştirilen Fikir Atölyeleri Çalıştayı Başladı

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığı; çeşitli illerden gelen, alanlarında uzman öğretmenlerin katılımıyla, yaratıcı ve uygulanabilir proje fikirlerini değerlendirmek ve geliştirmek amacıyla Fikir Atölyeleri çalıştayı gerçekleştiriyor.

14-18 Mart 2022 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleşecek olan çalıştayın açılış konuşmasında Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanı Bilgen KERKEZ; alanlarında yetkin eğitimcilerle bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu, Fikir Atölyeleri çalıştayı ile amacın öğrenme-öğretme yaklaşımlarında yeniliklere ayak uydurabilen bununla beraber ayakları yere sağlam basan projeleri fark etmek ve uygulama konusunda özgün fikirlerin değerlendirilmesi olduğunu ifade etti. Daire Başkanı Bilgen KERKEZ "Eğitim sistemimize entegre edilebilecek, sürdürülebilir proje fikirleriniz muhakkak yerini bulacaktır" diyerek tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Fikir Atölyeleri Çalıştayı'na katılan öğretmenleri ziyaret ederek onlarla bir araya gelen Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU,  öğretmenlerin projelere yönelik sunumlarını dinledi. Genel Müdürümüz, "Eğitim camiamızın her ferdi kıymetlidir. Bugün burada bulunan öğretmenlerimizin, sadece kendi alanları üzerine değil disiplinler arası okumalara da açık öğretmenler olduğunun farkındayız. Öğretmenlerimiz, aynı bakıp aynı söylemektense sorunları keşfederek tematik çözüm arayışlarına girmişlerdir. Farklı yöntem ve tekniklerin işe koşulması ile öğrencilerin kafalarındaki soru işaretlerine daha rahat cevap bulabilmeleri için bütüncül bakış ve becerilerin geliştirilmesi üzerinde durmalıyız. Ne yapıyorsak çocuklarımız, yarınlarımız için" sözleriyle çalıştayı önemli bulduklarını ifade etti.

14 Mart Pazartesi günü başlayan ve hafta boyunca planlanan başlıklar üzerinde serbest düşünme ve proje üretme çalışmalarının yürütüleceği, geliştirilebilecek projelerin sunumlarının paylaşılacağı Fikir Atölyeleri çalıştayı 18 Mart Cuma gününe kadar devam edecektir.

15-03-202215-03-202215-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.