Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

YAZARLIK ATÖLYESİ PROJESİNİN GENÇ YAZARLARI HEYBELİADA'DA

YAZARLIK ATÖLYESİ PROJESİNİN GENÇ YAZARLARI HEYBELİADA'DA

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen Sosyal Bilimler Liseleri Yazarlık Atölyesi projesi kapsamında yazdıkları hikâyeleri ile dereceye giren öğrenciler Kızılay iş birliği ile Heybeliada'da gerçekleştirilen Yazarlık Eğitimi Kampı ile ödüllendirildi.

Genel Müdürlüğümüz tarafından geleceğin yazarlarını yetiştirmek amacıyla sosyal bilimler liseleri öğrencilerinin katılımlarıyla yürütülen Yazarlık Atölyesi çalışmaları kapsamında yazdıkları hikâyeleri ile dereceye giren, Kayseri Kilim Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mehtap ÖZTÜRK, Ankara Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Berfin YILMAZ ve Adana Bahtiyar Vahapzade Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Nehir KESER danışman öğretmenleri; Esra KURAN, Selma GÖKALP, Nurhan BUHAN'ın beraberliğinde Heybeliada'da gerçekleştirilen Yazarlık Eğitimi Kampına davet edildiler. Öğrencilerimize projenin koordinatör okulu Rize Sosyal Bilimler Lisesi danışman öğretmeni İsmail ŞİMŞEK de eşlik ediyor.

07-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen İstanbul Heybeliada "Yazarlık Eğitimi" kampına yedi bölge 8 ilden 16 Türk dili ve edebiyatı öğretmeni ile 64 kız öğrenci katılıyor. Kampta öğrencilerimize yazarlık eğitimi ile hikâye, şiir gibi edebî metinler ve resim, kısa film gibi görseller üzerinden eleştirel okuma çalışmaları gerçekleştiriliyor. Eleştirel okuma yapılan yazılı ve görsel metinlerden hareketle yazma çalışmaları yapılarak öğrencilerin yazma becerileri geliştiriliyor.

Kampta öğrencilerimiz ayrıca Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım Eğitimleri, yüzme, paintball, macera parkuru gibi spor etkinlikleri ve sosyal etkinlikler ile kamp mekânının tarihi, kültürel ve turistik mekânlarına düzenlenen gezilere katılım sağlıyor.

11-08-202211-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.