Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

YAZIMI TAMAMLANAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI İLE MATEMATİK DERS KİTAPLARININ SON İNCELEMELERİ YAPILIYOR

YAZIMI TAMAMLANAN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI İLE MATEMATİK DERS KİTAPLARININ SON İNCELEMELERİ YAPILIYOR

Genel Müdürlüğümüzce yazımı tamamlanan Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik ders kitaplarının son incelemeleri ve değerlendirme çalışmaları, Gölbaşı / Mogan Mesleki ve Teknik Uygulama Oteli'ndeki çalıştayla gerçekleştiriliyor.

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen inceleme ve değerlendirme çalışmalarına il kitap yazım komisyonlarında görevli uzman alan öğretmenleri,  dil uzmanları, ölçme uzmanları, rehberlik uzmanları, program geliştirme uzmanları ve görsel tasarım öğretmenleri katılım sağlıyor.

12 Aralık 2022 Pazartesi günü Ankara'da başlayan çalıştayda Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik ders kitaplarının çapraz incelemeleri ve dil incelemelerinin yapılmasının ardından kitapların ölçme, rehberlik ve program açısından uygunlukları değerlendirilecek. Kitaplara yönelik son çalışma görsel tasarım öğretmenleri tarafından gerçekleştirilecek.

Ülkemizin çeşitli illerindeki komisyonlarda ders kitaplarının yazımı için emek veren öğretmenlerimizin yoğun çalışmalarının ürünü olan ders kitaplarının en iyi hâliyle öğrencilerimize ulaşması için çalışmalar önümüzdeki süreçlerde de devam edecek.

Yazımı tamamlanan Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik ders kitaplarının son incelemelerine yönelik çalıştay, 16 Aralık 2022 Cuma günü tamamlanacak.

14-12-202214-12-202214-12-202214-12-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.