Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

YKS Adaylarına Yönelik Hazırlanan Deneme Sınavları

 YKS Adaylarına Yönelik Hazırlanan Deneme Sınavları

Genel Müdürlüğümüzce, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlık kapsamında başladığımız "Mini Deneme Sınavları"na TYT-AYT Deneme sınavları ile devam ediyoruz.  12. sınıf öğrencisi üniversite adaylarına, 27-28 Haziran'daki YKS öncesi eksiklerini tamamlama fırsatı sunan TYT ve AYT deneme sınavları, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün yönettiği EBA Akademik Destek üzerinden TYT deneme sınavı 9 Haziran Salı ve 10 Haziran Çarşamba günü , AYT deneme sınavını ise 11 Haziran Perşembe ve 12 Haziran Cuma günü çevrim içi düzenlendi.  

TYT ve AYT deneme sınavları, mezun olan ve üniversiteye hazırlanan tüm öğrencilerimize de açılacaktır. Mezunlarımız TYT-AYT deneme sınavlarının PDF formatındaki kitapçıklara ve çözüm videolarına 13 Haziran Cumartesi günü saat 13.00'dan itibaren http://ogm.eba.gov.tr/sinavlar.aspx  web sayfasından ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü resmi youtube kanalından ulaşabileceklerdir.

 12. Sınıflar sınav sonuçlarını ve deneme sınavlarıyla tespit edilen eksiklerini EBA Akademik Destek'te kendilerine özel hazırlanan eksik listeleriyle tamamlayabilecekler.

PDF kitapçıklarına ve soru çözümlerine ulaşmak için tıklayınız. http://ogm.eba.gov.tr/sinavlar.aspx

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.