Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

YÜKSEKÖĞRETİME HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS KAMPI BAŞLIYOR

 YÜKSEKÖĞRETİME HAZIRLANAN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN YKS KAMPI BAŞLIYOR

Genel Müdürlüğümüzce, yükseköğretime hazırlanan öğrencilerimiz için soru çözümlerini içeren ders videoları, 6 Mart Pazartesi gününden itibaren Genel Müdürlüğümüzün resmî Youtube kanalı https://www.youtube.com/OrtaöğretimGenelMüdürlüğü adresinden yayımlanacak.

YKS KAMPI, ortaöğretim kademesinde öğrenim gören tüm öğrencilerimizin yükseköğretim kurumları sınavına hazırlık süreçlerini doğru yönetebilmelerine ve konu, kazanım eksiklerini tamamlayabilmelerine destek sağlayacak. YKS KAMPI ile ayrıca alanında uzman öğretmenlerle gelişen teknolojiye ve imkânlara uygun olarak derslerin görsel işitsel faaliyetlerle desteklenmesi, öğrenmeye dayalı teknolojik materyallerle eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi amaçlanıyor.

6 Mart 2023 Pazartesi günü başlayacak ve Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek olan YKS KAMPI videolarında; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ve yabancı dil testinden (İngilizce) konu analizlerini içeren soru çözümlerine yer verilecek. YKS KAMPI soru çözümleri, Genel Müdürlüğümüzün resmî Youtube kanalından hafta içi her gün 17.00'da yayımlanacak. Öğrencilerimiz yayımlanan tüm YKS KAMPI soru çözüm videolarını istedikleri zaman izleyebilecekler.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ilimizi etkileyen depremde öğrencilerimizin temel haklarından biri olan eğitim haklarının korunması amacıyla Bakanlığımız tarafından etkin müdahaleler gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimize verilen psikososyal desteklerin yanında Genel Müdürlüğümüz depremden etkilenen öğrencilerimizin akademik başarılarını artırmak amacıyla öğrenme kazanımlarına ilişkin eksikliklerinin giderilmesine yönelik tamamlayıcı eğitim sürecini de YKS KAMPI ders videoları ile gerçekleştirecek.

Öğrencilerimizin hafta içi her gün 17.00'da dört farklı ders için yayımlanacak olan YKS KAMPI videolarının konu takiplerini kolay yapabilmeleri amacıyla hazırlanacak olan haftalık ders programı Genel Müdürlüğümüz Youtube kanalından cuma günleri yayımlanacak.

02-03-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.