Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Yükseköğretime Hazırlanan Öğrencilerimize Yönelik YKS KAMPI İnteraktif Soru Çözümleri Pazartesi Günü Başlıyor

Yükseköğretime Hazırlanan Öğrencilerimize Yönelik YKS KAMPI İnteraktif Soru Çözümleri Pazartesi Günü Başlıyor

Genel Müdürlüğümüzce, YSK'ye hazırlanan öğrencilerimizin sınava hazırlık süreçlerini doğru yönetebilmelerine ve eksiklerini tamamlayabilmelerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilecek olan YKS KAMPI interaktif soru çözümleri pazartesi gününden itibaren öğrencilerimizin hizmetine sunulacak.

Genel Müdürlüğümüzce 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında ilk defa gerçekleştirilen ve öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi gören YKS KAMPI interaktif soru çözümlerine yönelik yayınlar, alanında uzman öğretmenler tarafından Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün Gümüşdere'deki stüdyolarında canlı olarak yapılacak.

14 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve Haziran ayının ilk haftasına kadar devam edecek olan YKS KAMPI'nda; Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji Tarih, Coğrafya, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, derslerinden ve yabancı dil testinden (İngilizce) konu analizlerini içeren soru çözümlerine yer verilecek. YKS KAMPI yayınları, Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün Youtube kanalından hafta içi her gün 17.30-19.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Öğrencilerimizin YKS KAMPI'ndaki dersleri ve konuları kolay takip edebilmeleri amacıyla hazırlanacak olan haftalık ders programı cuma günleri Ortaöğretim Genel Müdürlüğü web sitesinden ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Resmî Youtube kanalından yayımlanacaktır. Canlı yayına katılamayan veya yayını tekrar izlemek isteyen öğrencilerimiz için tüm dersler kayıt altına alınacak ve öğrencilerimiz istedikleri zaman bu kayıtları izleyebilecekler.

Öğrencilerimiz canlı yayınlarda çözümü yapılan soruları, yaprak test formatında OGMMATERYAL e-içerik portalından veya Youtube'da ilgili dersin videosunun açıklamalar bölümünden indirebilecekler.

 

YKS KAMPI'nda interaktif soru çözümleri nasıl gerçekleşiyor?

1. Ders programında belirtilen dersin canlı yayını Youtube kanalında başladığında, alanında uzman öğretmenimiz tarafından bir soru paylaşılır,

2. Öğretmen tarafından paylaşılan soruyu öğrencilerin değerlendirebilmesi, çözümünü yapabilmesi amacıyla soru değerine göre öğrencilere belli bir süre verilir,

3.  Verilen sürenin sonunda öğrencilerden cevaplarını ilgili alana yazarak sisteme göndermeleri istenir,

4. Cevapların alınmasından sonra öğretmeniz soru ve çözümüyle ilgili detayları öğrencileriyle paylaşır,

5. Soruların çözümü sırasında, öğrenciler anlayamadıkları bölümleri sohbet ekranından sorabilir, Süreci takip eden ve mesaj alanını yöneten görevli alan öğretmenlerimizden sorularına cevap alabilirler.

 

Yayınları izlemek için: https://www.youtube.com/c/OrtaöğretimGenelMüdürlüğü

11-02-202211-02-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.